Site Logotype

Standard edukacija za Makeup Artista

Edukacija Standard program je osposobljavanja za profesionalnog Makeup Artist-a / vizažista. Ovo je edukacija za sve polaznike čija je želja naučiti Beauty i Art look-ove.

Za Standard edukaciju osposobljavanja za vizažista izdajemo Certifikat koji se upisuje u e-radnu knjižicu kao dodatno obrazovanje.

Najvažnije, što prolazimo na edukaciji:
Profesionalno ponašanje na radnom mjestu i odnos prema klijentima  I  Radna jedinica  I  Higijena pribora i sredstva za rad  I  Vrste kistova i njihovo održavanje  I  Formulacije, teksture i efekti preparativne i dekorativne kozmetike  I  Tipovi i stanja kože  I  Njega i priprema kože  I  Teorija boja  I  Oblici lica, očiju, obrva i usana  I  Ton i podton kože  I  Kolor korekcija i prekrivanje nepravilnosti  I  Kreiranje balansa  I  Ispravno nanošenje podloga, korektora i pudera  I  Contouring i highlighting  I  Šminkanje očiju u tri nijanse  I  Apliciranje umjetnih trepavica  I  Apliciranje makeup dodataka  I  Iscrtavanje tuševa  I  Oblikovanje obrva  I  Nude makeup  I  Dnevni makeup  I  Večernji makeup  I  Svečani / Bridal makeup  I  Smokey eyes makeup  I  Pin up makeup  I  Muški makeup  I  Helo eye makeup  I  Cut crease makeup  I  Makeup look po vlastitom odabiruEdukacija je namijenjena ženama i muškarcima koji se žele profesionalno baviti šminkanjem.
Tijekom edukacije prolazimo najpoznatije svevremenske klasične look-ove te obrađujemo sve nove moderne Beauty tehnike šminkanja i njihovu primjenu. Predavanja se sastoje od teoretskog i praktičnog dijela. Praktični dio podrazumijeva profesionalnu demonstraciju određenog makeup look-a koje edukator pokazuje na modelu, nakon čega taj isti look polaznici reproduciraju na svojim modelima. Početni dio edukacije, korektivni dio te dnevne lookove polaznici rade međusobno jedni na drugima dok za ostalih 60% predavanja škola osigurava modele* na kojima polaznici rade. Na taj način polaznici imaju kvalitetno vrijeme s modelom i edukatorom, te uvid u različitost kože, očiju, tenova i slično. Sav materijal potreban za rad osigurava Škola šminkanja Sellier, uključujući i face chartove radi osmišljavanja makeup look-a. Svi naši polaznici edukacije osposobljavanja za vizažista po upisu dobivaju vrijedan poklon – Set profesionalnih Makeup kistova brenda Mehron Makeup (NY). Na taj način polaznici stječu odgovornost prema vlastitom materijalu te održavanju higijene kistova. Svaki rad kreiran na tečaju profesionalno se fotografira, a fotografije polaznici dobivaju po završetku edukacije u obliku tiskanog Makeup Look Book-a (Portfolio) i u elektroničkom obliku. Na kraju edukacije svi polaznici pišu pismeni ispit i kreiraju look kao završni rad s ciljem provjere usvojenog teoretskog i praktičnog znanja te razine kreativnosti. Njegujemo individualizirani pristup svakom polazniku što osiguravaju manje grupe od 4 do maksiamalno 8 polaznika.

* Škola šminkanja Sellier NE osigurava modele ukoliko se edukacija održava van Zagreba tj. polaznici sami dovode svoje modele na edukaciju (prijatelje, obitelj, poznanike…).

  • Edukacija je namijenjena svima koji se žele profesionalno baviti šminkanjem te napraviti korak više u kreativnom smjeru.
  • Po završetku edukacije, svakom polaznik koji je uspješno položio završni ispit, dodjeljuje se Certifikat o osposobljavanju za profesionalnog Makeup Artist-a koji se upisuje u e-radnu knjižicu. S navedenim Certifikatom i stečenim znanjem svi naši polaznici edukacije za Makeup Artista konkuriraju na hrvatskom i stranom tržištu.